Tiene internetu

Autor: Peter Blaščák | 15.4.2014 o 12:37 | Karma článku: 9,97 | Prečítané:  704x

Keď som pred dvoma rokmi na rôznych diskusiách argumentoval, že tu máme riziko trestného stíhania aj Vašich detí za stiahnutie niekoľkých pesničiek, väčšina mojich oponentov a verejnosti sa tvárila, akoby tento problém ani neexistoval. Dnes máme na stole rozhodnutie Súdneho dvora EÚ a zlý sen sa stal realitou.

(Ne)kompetentné orgány EÚ to zas a znova zobrali zo zlého konca. Na miesto vytvorenie legislatívy pre sprístupnenie služieb idú cestou represie. Zatiaľ čo za morom si môže ktokoľvek za pár dolárov mesačne sťahovať hudbu a filmy napríklad cez legálny Netflix, v našej čiernej diere Európy na to zabudnite. Pri pohľade na cenníky a ponuku filmových noviniek v slovenských službách sa človeku obracia žalúdok.

Nie, nechcem všetko zadarmo, ako niektorí „fanúšikovia" radi namietajú. Pravidelne chodím do kina a príležitostne do divadla a na koncerty. Nevidím ale zmysel v presadzovaní represie namiesto otvorenosti. Chcem, aby všetko čo je dobré a dostupné v zahraničí, bolo prístupné aj tu a aby som to nemusel hľadať inde. No tiež chcem, aby internet bol slobodný a každý môj krok nebol sledovaný nejakým úradníkom (agentom) v pochybnej inštitúcií, ktorá to môže kedykoľvek zneužiť. Námietka, že Vaše údaje štátne orgány nezneužívajú, neobstojí. Je niekoľko zverejnených prípadov, kde bol dokázaný pravý opak. A áno, stalo sa to aj na Slovensku. Preto by som rád videl políciu a iné „orgány" ako prenasledujú skutočne nebezpečných zločincov a nie deti pri počítačoch.

Že sa to raz zmení k lepšiemu? Pri novom návrhu zákona z dielne SIS, kde títo páni chcú špehovať všetko, je veľmi ťažké uveriť v zmenu... o tom ale nabudúce.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia zatvára hranice, podmienky pre Slovákov už nebudú také dobré

Británia pristúpila k referendu o brexite, pretože sa domácim nepozdávalo vyplácanie vysokých sociálnych dávok cudzincom.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.


Už ste čítali?