Podpora mladých rodín podľa vlády

Autor: Peter Blaščák | 20.2.2014 o 21:11 | (upravené 23.2.2014 o 0:40) Karma článku: 14,49 | Prečítané:  997x

Považujete sa za člena mladej rodiny (do 35 r.) a nemáte kde bývať? Žiadny problém, je tu nová podpora bývania z dielne Ministerstva dopravy realizovaná cez Štátny fond rozvoja bývania. Úver za zvýhodnených podmienok, aký v žiadnej banke nedostanete. Celé samozrejme v tradičnej slovenskej réžií od politikov a úradníkov odtrhnutých od reality. Nie, nepísal som tento článok preto, lebo je momentálne IN kopnúť si do SMER-u. Na tento článok mám niekoľko pragmatických dôvodov. Takže komu je vlastne táto nová podpora bývania určená?

familyfamilyBK

V prvom rade musíte byť manželia. Nestačí, že spolu žijete alebo aj vychovávate dieťa. Páry, kde partneri síce pracujú, vychovávajú deti a potrebujú si tiež riešiť bytovú otázku, sú v tejto krajine podľa ministerstva menejcenné. Takže by sa to malo celé premenovať na „Zvýhodnený úver pre mladé tradičné rodiny". Všetci ostaní nech platia.

Aj keď reprezentujete tradičnú rodinu, stále ste to nevyhrali. Starší byt alebo domček si za to nekúpite. Podľa jednej z podmienok nesmie byť kupovaná nehnuteľnosť staršia ako 3 roky. A ani väčšia ako 80m2. Pokiaľ máte pevné nervy, hor sa stavať. Alebo sa obzerajte len po novostavbách, no pozor na metre štvorcové! Veď na Slovensku sa podľa pána ministra máme tak dobre, že staršie byty si tu hádam už ani nik nekupuje.

Keď už sme pri peniazoch, pozrime sa teda na podmienky príjmu. Príjem Vašej domácnosti nesmie prekročiť 4-násobok životného minima (v súčasnosti 1154 EUR). Ako prosím? Tak si to zhrňme. Máte príjem 550 EUR. Vaša manželka má tiež príjem 550 EUR. Plánujete, alebo už máte dieťa. A môžete kúpiť len novostavbu? Pri dnešných cenách nehnuteľností na to zabudnite. A hlavne pokiaľ ste z mesta. Buď si kúpite maličký predražený bytík v novostavbe, kde sa s deťmi aj tak nevmestíte, alebo kúpite niečo staršie a väčšie, no budete platiť a aj keď platíte, tento štát Vám nič nedaruje.

Hovorí sa, že čo ťa nezabije, to ťa posilní. Preto si fond na schválenie Vašej žiadosti dáva 3 mesačnú lehotu! Banka Vám úver dokáže schváliť aj za týždeň. Tak skúste pri kúpe bytu/domu povedať predávajúcemu, nech počká ďalšie 3 mesiace s neistým výsledkom. Veď keď štát nemôže zabiť Vás, skúsi zabiť predávajúceho.

Prečítali ste tento článok až potiaľto a hovoríte si, veď je to dobré, stále to všetko spĺňam. Tak čo sa tomu Petrovi Blaščákovi nepáči? Pokiaľ ste z tejto skupiny, tak to aby ste ani nečítali ďalej ale rýchlo poslali žiadosť do ŠFRB, pretože na celú túto šou štát vyčlenil v tomto roku len 5 miliónov EUR! Čítate správne. Tí, čo rozkradli stovky miliónov. Tí, čo klamú svojim voličom priamo do očí o tom, ako veľa pre nich mladé rodiny znamenajú. Podľa vlády je dokonca aj ďalšia rekonštrukcia Bratislavského hradu a pochybná výstavba podzemnej garáže (29 mil. EUR) cca 6x dôležitejšia ako mladé rodiny, ktoré majú byť pilierom ekonomiky.

Na základe infozákona som poslal ministerstvu dopravy niekoľko otázok, v ktorých žiadam o vysvetlenie, na základe akej štúdie alebo analýzy boli navrhnuté podmienky podpory.  Zároveň o informáciu o tom, aká veľká je cieľová skupina a aký predpokladajú reálny záujem.  Som zvedavý na odpoveď.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?